Dr. Dt. Özge Aktaş Özçıkırıkçı
Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1436 Sok. No:1/8 Çukurambar/ ANKARA

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

Gülüş tasarımı:

İdeal bir gülüş kazandırmak amacıyla dişlerde yer, şekil ve renk değişikliği yapılarak aynı zamanda eğer gerekliyse dişeti seviyelerininde yeniden düzenlenmesiyle kişiye özel yapılan tedavi seçeneğidir.

Beyazlatma:

Beyazlatma dişlerin yapısında oluşan renklenmeleri giderme ve dişin renginin açılması işlemidir. Çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş dişleri beyazlatmak veya kişiye özel diş rengini birkaç ton açmak için yapılan bir tedavi şeklidir.

Estetik dolgular

Kompozit dolgular çürük, kırık ve estetik amaçlı olarak kullanılan diş rengindeki dolgulardır. Estetik ve ekonomiktirler. Bonding denen özel bir yapıştırıcı ile dişe tutunabildiklerinden dişte gereksiz madde kaybına neden olmazlar.

Porselen dolgular (inley-onley) laboratuarda hazırlanan üstün estetik ve dayanıklılığa sahip dolgulardır

Pembe estetik

Gülümseme ve estetik dendiğinde dişetleri de en az dişler kadar ön plandadır. Dişeti seviyelerindeki farklılıklar veya gülümsemede fazla miktarda dişeti görünümü estetik olarak istenmeyen durumlardır. Bu tip durumlarda dişetine yapılacak ufak cerrahi işlemlerle ideal bir gülüş kazandırılabilir.

Laminalar

Daha önceden protetik işlem yapılmamış dişlere estetik amaçlı sadece ön yüzeyine takma tırnak gibi yapılan restorasyonlardır. Ön dişleri arasında aralık olan, ön dişlerinde aşırı renkleşmesi olan kişilerde farklı materyallerle uygulanabilir.

Zirkonyum

Zirkonyum porselenler yapısal özellikleri bakımından dişe en yakın görünüme sahip restorasyon şeklidir.

RANDEVU TALEBİ

Telefon: 0312 284 22 33
GSM: 0530 203 52 33

RANDEVU TALEBİ

!
!
!
!